| Ghid de marimi | Alege marimea potrivita |
|---|---|
| Producator | Portwest |
| Standarde | ANSI/ISEA 107, EN 342, EN 343, EN ISO 20471, RIS 3279 |
| Categorii |
108.23 lei x 4 rateLivram prin curier rapid sau transportator logistic (pentru produsele cu gabarit ridicat) si facem tot posibilul ca produsele sa ajunga cat mai repede la destinatie.
Termenul estimat de livrare este de 24-48 ore de la momentul disponibilitatii produselor in depozitul nostru.
Click aici pentru detalii suplimentare privind livrarea produselor Masif.
Utilizam modalitati de plata diverse:
**Modalitatile de plata sunt specificate in fiecare Comanda.
Pentru detalii suplimentare privind modalitatile de plata Masif va rugam sa consultati "Termeni si Conditii" si "Finantare si Plata".
Poti returna produsele in termenul legal, fara nicio problema. Este suficient sa ne comunici formularul de retur disponibil aici sau sa ne contactezi la 0374 477 200 sau pe e-mail la [email protected] si te vom ajuta in rezolvarea rapida a returului.
Sumele care se ramburseaza acopera sumele pe care le-ati platit si cuprind valoarea produselor, platita de dumneavostra prin comanda initiala precum si costurile livrarii produselor, in cazul in care aceste costuri au fost suportate de dumneavoastra.
Termenul de rambursare a sumelor este de 14 zile calendaristice de la data la care intram in posesia produselor returnate.
Pentru detalii suplimentare privind returnarea produselor Masif va rugam sa consultati sectiunile "Termeni si Conditii" si "Retur".

Combinezon HiVis Contrast Captusit Portwest model S485| Ghid de marimi | Alege marimea potrivita |
|---|---|
| Producator | Portwest |
| Standarde | ANSI/ISEA 107, EN 342, EN 343, EN ISO 20471, RIS 3279 |
| Categorii |
Portwest S485 este o salopeta de iarna Hi‑Vis proiectata pentru protectie totala impotriva ploii, vantului si frigului. Fabricata din material 300D Oxford impermeabil, cu captuseala matlasata pentru caldura si benzi reflectorizante pentru vizibilitate maxima, S485 este alegerea ideala pentru lucratorii din medii extreme.
Modelul S485 este recomandat pentru:
Este conceputa pentru a asigura conditii optime de lucru chiar si in ploaie torentiala sau temperaturi scazute.
| Componenta | Specificatii |
|---|---|
| Shell fabric | 100% poliester, 300D Oxford, stain‑resistant, PU coated (≈190 g) |
| Lining | 100% poliester (≈60 g) |
| Izolatie | Padded – 100% poliester (≈170 g) |
| Design | 2‑way zip, stormflap dublu, gluga pack‑away, buzunare multiple, mansete elastice |
Este potrivita pentru temperaturi scazute?
Da – captuseala matlasata si certificarea EN 342 o fac ideala pentru frig intens.
Este complet impermeabila?
Da – material 300D Oxford, coating PU si cusaturi lipite.
Are gluga?
Da – gluga pack‑away ajustabila.
Ofera vizibilitate maxima?
Da – certificata Hi‑Vis Clasa 3 pentru medii cu risc ridicat.
Informatii privind identificarea producatorului, inclusiv datele de contact ale acestuia.
Denumirea companiei:Portwest UC
Adresa Sediului:IDA Business Park, Westport, Co. Mayo, Ireland
Adresa email:[email protected]