| Ghid de marimi | Alege marimea potrivita |
|---|---|
| Producator | Portwest |
| Standarde | EN 1149, EN 17353, EN 342, EN ISO 11611, EN ISO 11612 |
| Categorii |
116.49 lei x 4 rateLivram prin curier rapid sau transportator logistic (pentru produsele cu gabarit ridicat) si facem tot posibilul ca produsele sa ajunga cat mai repede la destinatie.
Termenul estimat de livrare este de 24-48 ore de la momentul disponibilitatii produselor in depozitul nostru.
Click aici pentru detalii suplimentare privind livrarea produselor Masif.
Utilizam modalitati de plata diverse:
**Modalitatile de plata sunt specificate in fiecare Comanda.
Pentru detalii suplimentare privind modalitatile de plata Masif va rugam sa consultati "Termeni si Conditii" si "Finantare si Plata".
Poti returna produsele in termenul legal, fara nicio problema. Este suficient sa ne comunici formularul de retur disponibil aici sau sa ne contactezi la 0374 477 200 sau pe e-mail la [email protected] si te vom ajuta in rezolvarea rapida a returului.
Sumele care se ramburseaza acopera sumele pe care le-ati platit si cuprind valoarea produselor, platita de dumneavostra prin comanda initiala precum si costurile livrarii produselor, in cazul in care aceste costuri au fost suportate de dumneavoastra.
Termenul de rambursare a sumelor este de 14 zile calendaristice de la data la care intram in posesia produselor returnate.
Pentru detalii suplimentare privind returnarea produselor Masif va rugam sa consultati sectiunile "Termeni si Conditii" si "Retur".

Salopeta de Iarna Antistatica Ignifuga Portwest model FR58| Ghid de marimi | Alege marimea potrivita |
|---|---|
| Producator | Portwest |
| Standarde | EN 1149, EN 17353, EN 342, EN ISO 11611, EN ISO 11612 |
| Categorii |
Portwest FR58 sunt salopete de iarna concepute special pentru industria offshore si medii industriale cu risc termic ridicat. Combinatia dintre tesatura Bizflame Work, captuseala FR din bumbac si stratul termoizolant ofera protectie multi‑standard, izolare excelenta si confort chiar si in conditii extreme.
FR58 sunt recomandate pentru:
Ofera protectie impotriva caldurii radiante, convective si de contact, precum si izolatie certificata pentru vreme rece.
| Componenta | Specificatii |
|---|---|
| Tesatura exterior | Bizflame Work: 99% bumbac, 1% fibra carbon (≈ 10oz) |
| Captuseala | 100% bumbac FR (≈ 170g) |
| Umplutura | 100% poliester FR izolant (≈ 150g) |
| Design | Cusaturi triple, benzi reflectorizante, bretele reglabile, fermoare laterale si frontale ascunse |
| Proprietati | Ignifug, antistatic, izolant termic, protectie sudura, protectie UV |
Sunt potrivite pentru frig extrem?
Da, captuseala FR si umplutura termoizolanta ofera protectie certificata EN 342.
Ofera protectie impotriva scanteilor si metalului topit?
Da, sunt certificate pentru sudura Clasa 2.
Sunt ignifuge permanent?
Da, materialul Bizflame Work asigura rezistenta permanenta la flacara.
Au protectie antistatica?
Da, sunt conforme cu EN 1149‑5.
Informatii privind identificarea producatorului, inclusiv datele de contact ale acestuia.
Denumirea companiei:Portwest UC
Adresa Sediului:IDA Business Park, Westport, Co. Mayo, Ireland
Adresa email:[email protected]