| Fit | Regular |
|---|---|
| Producator | Portwest |
| Standarde | EN 354, EN 355, EN 362 |
| Categorii |
63.38 lei x 4 rateLivram prin curier rapid sau transportator logistic (pentru produsele cu gabarit ridicat) si facem tot posibilul ca produsele sa ajunga cat mai repede la destinatie.
Termenul estimat de livrare este de 24-48 ore de la momentul disponibilitatii produselor in depozitul nostru.
Click aici pentru detalii suplimentare privind livrarea produselor Masif.
Utilizam modalitati de plata diverse:
**Modalitatile de plata sunt specificate in fiecare Comanda.
Pentru detalii suplimentare privind modalitatile de plata Masif va rugam sa consultati "Termeni si Conditii" si "Finantare si Plata".
Poti returna produsele in termenul legal, fara nicio problema. Este suficient sa ne comunici formularul de retur disponibil aici sau sa ne contactezi la 0374 477 200 sau pe e-mail la [email protected] si te vom ajuta in rezolvarea rapida a returului.
Sumele care se ramburseaza acopera sumele pe care le-ati platit si cuprind valoarea produselor, platita de dumneavostra prin comanda initiala precum si costurile livrarii produselor, in cazul in care aceste costuri au fost suportate de dumneavoastra.
Termenul de rambursare a sumelor este de 14 zile calendaristice de la data la care intram in posesia produselor returnate.
Pentru detalii suplimentare privind returnarea produselor Masif va rugam sa consultati sectiunile "Termeni si Conditii" si "Retur".

Franghie cu functia de Absorbitor de Socuri Portwest model FP23, culoare Alb, fit R| Fit | Regular |
|---|---|
| Producator | Portwest |
| Standarde | EN 354, EN 355, EN 362 |
| Categorii |
Portwest FP23 este o lonja profesionala echipata cu absorbitor de soc tip tear‑open, conceputa pentru sisteme de oprire a caderii si lucrul la inaltime. Include franghie rezistenta de 120 cm, absorber integrat si conectori solizi, formand o lungime totala de 180 cm. Un echipament esential pentru siguranta utilizatorilor din medii cu risc crescut.
Recomandata pentru:
FP23 este certificata complet pentru sisteme anti‑cadere conform EN354, EN362 si EN355.
| Componenta | Specificatii |
|---|---|
| Franghie | Poliester rope heavy‑duty |
| Conectori | Scaffold hook 52 mm + carabiniera 19 mm, aliaj de otel si aluminiu |
| Absorbitor | Tear‑open energy absorber, integrat |
| Lungime totala | 180 cm |
| Greutate | 1.54 kg |
| Max rated load | 100 kg |
Este potrivita pentru oprirea caderii?
Da – FP23 este certificata EN355 pentru amortizare soc.
Are amortizor de soc?
Da – include un sistem tear‑open dimensionat pentru impact.
Se poate utiliza cu orice ham?
Da – este compatibila cu toate hamurile cu puncte standard EN361.
Informatii privind identificarea producatorului, inclusiv datele de contact ale acestuia.
Denumirea companiei:Portwest UC
Adresa Sediului:IDA Business Park, Westport, Co. Mayo, Ireland
Adresa email:[email protected]
Informatii privind identificarea operatorului economic responsabil pentru conformitatea produsului, inclusiv datele de contact ale acestuia.
Denumirea companiei:Portwest UC
Adresa Sediului:IDA Business Park, Westport, Co. Mayo, Ireland
Adresa email:[email protected]