| Fit | Regular |
|---|---|
| Producator | Portwest |
| Standarde | EN 355, EN 353 |
| Categorii |
119.50 lei x 4 rateLivram prin curier rapid sau transportator logistic (pentru produsele cu gabarit ridicat) si facem tot posibilul ca produsele sa ajunga cat mai repede la destinatie.
Termenul estimat de livrare este de 24-48 ore de la momentul disponibilitatii produselor in depozitul nostru.
Click aici pentru detalii suplimentare privind livrarea produselor Masif.
Utilizam modalitati de plata diverse:
**Modalitatile de plata sunt specificate in fiecare Comanda.
Pentru detalii suplimentare privind modalitatile de plata Masif va rugam sa consultati "Termeni si Conditii" si "Finantare si Plata".
Poti returna produsele in termenul legal, fara nicio problema. Este suficient sa ne comunici formularul de retur disponibil aici sau sa ne contactezi la 0374 477 200 sau pe e-mail la [email protected] si te vom ajuta in rezolvarea rapida a returului.
Sumele care se ramburseaza acopera sumele pe care le-ati platit si cuprind valoarea produselor, platita de dumneavostra prin comanda initiala precum si costurile livrarii produselor, in cazul in care aceste costuri au fost suportate de dumneavoastra.
Termenul de rambursare a sumelor este de 14 zile calendaristice de la data la care intram in posesia produselor returnate.
Pentru detalii suplimentare privind returnarea produselor Masif va rugam sa consultati sectiunile "Termeni si Conditii" si "Retur".

Franghie ghidata de cadere 20 m Portwest model FP92, culoare Negru/Portocaliu, fit R| Fit | Regular |
|---|---|
| Producator | Portwest |
| Standarde | EN 355, EN 353 |
| Categorii |
Portwest FP92 este un sistem complet de oprire a caderii pe coarda, conceput pentru lucrari verticale si acces sigur la inaltime. Cu o coarda kernmantle de 20 metri si un rope grab automat, FP92 ofera siguranta excelenta pentru interventii pe structuri inalte, acoperisuri si zone industriale.
Recomandat pentru:
FP92 este proiectat pentru utilizare imediata, fiind un sistem complet ce include coarda, rope grab, carabiniere si amortizor integrat.
| Componenta | Specificatii |
|---|---|
| Linie de viata | Kernmantle Rope Ø12 mm, lungime 20 m |
| Rope Grab | Ne-detasabil, cu blocare automata |
| Amortizor soc | Energy absorber EN355 |
| Conectori | Carabiniera screw-gate 19 mm + carabiniera standard |
| Materiale | Stainless Steel, Alloy Steel |
| Greutate utilizator | Max 100 kg |
Este FP92 diferit fata de FP90?
Da – FP92 are coarda de 20 m, FP90 are 10 m.
Rope grab-ul se poate scoate?
Nu – este ne-detasabil, pentru siguranta maxima.
Include amortizor de soc?
Da – amortizor EN355 integrat.
Informatii privind identificarea producatorului, inclusiv datele de contact ale acestuia.
Denumirea companiei:Portwest UC
Adresa Sediului:IDA Business Park, Westport, Co. Mayo, Ireland
Adresa email:[email protected]
Informatii privind identificarea operatorului economic responsabil pentru conformitatea produsului, inclusiv datele de contact ale acestuia.
Denumirea companiei:Portwest UC
Adresa Sediului:IDA Business Park, Westport, Co. Mayo, Ireland
Adresa email:[email protected]