| Ghid de marimi | Alege marimea potrivita |
|---|---|
| Fit | R |
| Producator | Portwest |
| Standarde | EN 13034, Waterproof/Breathability |
| Categorii |
36.58 lei x 4 rateLivram prin curier rapid sau transportator logistic (pentru produsele cu gabarit ridicat) si facem tot posibilul ca produsele sa ajunga cat mai repede la destinatie.
Termenul estimat de livrare este de 24-48 ore de la momentul disponibilitatii produselor in depozitul nostru.
Click aici pentru detalii suplimentare privind livrarea produselor Masif.
Utilizam modalitati de plata diverse:
**Modalitatile de plata sunt specificate in fiecare Comanda.
Pentru detalii suplimentare privind modalitatile de plata Masif va rugam sa consultati "Termeni si Conditii" si "Finantare si Plata".
Poti returna produsele in termenul legal, fara nicio problema. Este suficient sa ne comunici formularul de retur disponibil aici sau sa ne contactezi la 0374 477 200 sau pe e-mail la [email protected] si te vom ajuta in rezolvarea rapida a returului.
Sumele care se ramburseaza acopera sumele pe care le-ati platit si cuprind valoarea produselor, platita de dumneavostra prin comanda initiala precum si costurile livrarii produselor, in cazul in care aceste costuri au fost suportate de dumneavoastra.
Termenul de rambursare a sumelor este de 14 zile calendaristice de la data la care intram in posesia produselor returnate.
Pentru detalii suplimentare privind returnarea produselor Masif va rugam sa consultati sectiunile "Termeni si Conditii" si "Retur".

Pantaloni Flexatex Chem Portwest model S656, culoare Navy NV, fit R| Ghid de marimi | Alege marimea potrivita |
|---|---|
| Fit | R |
| Producator | Portwest |
| Standarde | EN 13034, Waterproof/Breathability |
| Categorii |
Portwest S656 este un sort profesional conceput pentru utilizare in medii industriale dificile, unde sunt necesare impermeabilitate totala, rezistenta la substante chimice si o protectie sporita impotriva murdariei si umezelii. Fabricat din material Flexatex™ Chem, sortul este tratat antifungic, rezistent la hidroxid de sodiu 10% si certificat conform standardului EN 13034 pentru protectie chimica.
Modelul S656 este recomandat pentru:
Sortul ofera o bariera eficienta impotriva apei si substantelor chimice, mentinandu‑l pe utilizator protejat si confortabil pe durata operatiunilor solicitante.
| Componenta | Specificatii |
|---|---|
| Material | Flexatex Chem: 100% poliester tricot cu strat superior din poliuretan (180 g) |
| Impermeabilitate | WP 10.000 mm |
| Respirabilitate | MVP 8.000 g/m²/24 h |
| Finisaj | Texpel Splash Eco – foarte rezistent la apa, fara PFAS |
| Ajustari | Bande de prindere ajustabile pentru fixare optima |
Este sortul complet impermeabil?
Da, materialul Flexatex si tratamentele aplicate ofera impermeabilitate totala.
Ofera protectie la substante chimice?
Da, este certificat EN 13034 si rezistent la hidroxid de sodiu 10%.
Se curata usor?
Da, materialul permite stergere rapida si curatare simpla.
Informatii privind identificarea producatorului, inclusiv datele de contact ale acestuia.
Denumirea companiei:Portwest UC
Adresa Sediului:IDA Business Park, Westport, Co. Mayo, Ireland
Adresa email:[email protected]
Informatii privind identificarea operatorului economic responsabil pentru conformitatea produsului, inclusiv datele de contact ale acestuia.
Denumirea companiei:Portwest UC
Adresa Sediului:IDA Business Park, Westport, Co. Mayo, Ireland
Adresa email:[email protected]