| Fit | Regular |
|---|---|
| Producator | Portwest |
| Standarde | EN 354, EN 355, EN 362 |
| Categorii |
52.11 lei x 4 rateLivram prin curier rapid sau transportator logistic (pentru produsele cu gabarit ridicat) si facem tot posibilul ca produsele sa ajunga cat mai repede la destinatie.
Termenul estimat de livrare este de 24-48 ore de la momentul disponibilitatii produselor in depozitul nostru.
Click aici pentru detalii suplimentare privind livrarea produselor Masif.
Utilizam modalitati de plata diverse:
**Modalitatile de plata sunt specificate in fiecare Comanda.
Pentru detalii suplimentare privind modalitatile de plata Masif va rugam sa consultati "Termeni si Conditii" si "Finantare si Plata".
Poti returna produsele in termenul legal, fara nicio problema. Este suficient sa ne comunici formularul de retur disponibil aici sau sa ne contactezi la 0374 477 200 sau pe e-mail la [email protected] si te vom ajuta in rezolvarea rapida a returului.
Sumele care se ramburseaza acopera sumele pe care le-ati platit si cuprind valoarea produselor, platita de dumneavostra prin comanda initiala precum si costurile livrarii produselor, in cazul in care aceste costuri au fost suportate de dumneavoastra.
Termenul de rambursare a sumelor este de 14 zile calendaristice de la data la care intram in posesia produselor returnate.
Pentru detalii suplimentare privind returnarea produselor Masif va rugam sa consultati sectiunile "Termeni si Conditii" si "Retur".

Funie Elastica cu Absorbitor de Socuri Portwest model FP53, culoare Galben, fit R| Fit | Regular |
|---|---|
| Producator | Portwest |
| Standarde | EN 354, EN 355, EN 362 |
| Categorii |
Portwest FP53 este o lonja elasticata anti-cadere, realizata din chinga webbing rezistenta, prevazuta cu amortizor de soc, o carabiniera de prindere si un scaffold hook de 52 mm. Este destinata utilizarii profesionale in aplicatii unde ergonomia, mobilitatea si siguranta sunt esentiale.
Recomandata pentru:
FP53 imbina flexibilitatea chingii elasticate cu siguranta oferita de amortizorul de soc, fiind o solutie ideala pentru lucratorii care necesita miscari ample si spor de confort.
| Componenta | Specificatii |
|---|---|
| Chinga | Polyester Webbing elasticat, rezistenta la abraziune |
| Amortizor soc | Tear-open shock absorber (EN355) |
| Conectori | Carabiniera 19mm + Scaffold Hook 52mm |
| Lungime | 1.8 m (cu tot cu conectori) |
| Materiale metalice | Alloy Steel, Heat Treated, Aluminium |
| Capacitate maxima | 100 kg |
Este potrivita pentru oprirea caderii?
Da – FP53 include amortizor de soc si este certificata EN355.
Ce avantaj ofera chinga elasticata?
Reduce riscul de agatare si ofera libertate sporita de miscare.
Se poate folosi cu orice ham EN361?
Da – se conecteaza direct cu carabiniera.
Informatii privind identificarea producatorului, inclusiv datele de contact ale acestuia.
Denumirea companiei:Portwest UC
Adresa Sediului:IDA Business Park, Westport, Co. Mayo, Ireland
Adresa email:[email protected]
Informatii privind identificarea operatorului economic responsabil pentru conformitatea produsului, inclusiv datele de contact ale acestuia.
Denumirea companiei:Portwest UC
Adresa Sediului:IDA Business Park, Westport, Co. Mayo, Ireland
Adresa email:[email protected]